Úvod > Škola > Aktuality > 5. ročník ŠIPKOVANÉ

5. ročník ŠIPKOVANÉ

4.10.2018

5. ročník ŠIPKOVANÉ

Ve čtvrtek 4. 10. 2018 připravily učitelky prvního stupně tradiční „ŠIPKOVANOU“. Stanoviště na trase se nesly v duchu 100. výročí vzniku Československé republiky. Za slunečného počasí se na hřišti sešlo 73 účastníků. Všichni se s připravenými úkoly zdárně vypořádali. Nejnáročnějším a zároveň nejzábavnějším úkolem bylo vymyslet básničku s použitím 5 daných slov. Zde mohli všichni předvést svoji tvořivost, bohatou slovní zásobu a vtip.

Na závěr proběhlo vyhodnocení a předání drobných dárků. Děti s rodiči poté poseděly u ohýnku a opekly si párky. Děkujeme panu školníkovi za pomoc při přípravě akce.

Básničky:

Text: pedagogové prvního stupně

Aha, hlásí se Vám Praha,

v dáli vidím Petřín,

řízek přitom větřím.

V Bludišti jsme byli,

jak blázni bloudili

a moc jsme si to užili.

Byli jsme v Praze,

kde bylo blaze.

Viděli jsme Petřín,

hned vedle byl vepřín.