Fulltextové vyhledávání

Drobečková navigace

Úvod > Škola > Aktuality > Afrika v první třídě

Afrika v první tříděDatum konání:
2.9.2019

Čáry, máry, ententýky, poletíme do Afriky.

Přidržte si čepice, hop a už jsme v Africe.

 

     První školní den, tedy 2. září 2019, byl pro prvňáčky opravdu velikým skokem. Po krátkém přivítání žáků třídní učitelkou Mgr. Žanetou Fiebigerovou a po pár slovech paní ředitelky Mgr. Romany Prokopové a pana starosty Luďka Skalického DiS. se totiž děti ocitly v Africe a dobrodružství mohlo začít. Každý prvňáček si vybral jedno africké zvířátko a s ním plnil zadané úkoly. Lev, gorila, hroch, gepard, zebra, velbloud, nosorožec, žirafa, krokodýl … Hledání správné omalovánky a odpovídajícího zvířecího stínu zvládli žáčci naprosto bravurně. Vyskákat počet slabik názvu zvířete a určit první písmenko ve slově také nebyl pro děti žádný problém. Dalším úkolem bylo spočítat zvířátka na velkém pracovním plánu. I s touto úlohou si prvňáčci rychle poradili. Do obecní kroniky, kterou přinesla paní učitelka Mgr. Hana Katzerová, zastupitelka obce, nakreslili obrázek nebo se podepsali.

     Za zvládnutí všech úkolů a úžasné pracovní nasazení byli žáčci odměněni krásným dortem v designu Afriky. Všichni si velice pochutnali. Během krátké svačinky paní vychovatelka Alena Nožková provedla rodiče školní družinou, kde je seznámila s řádem a organizací odpoledních aktivit. Dále si děti mohly vyzkoušet práci s interaktivní tabulí a tvorbu foukacími fixy. Před ukončením příjemného dne dostali prvňáčci na památku uvítací list a domů si odnesli spoustu dárečků. Dětem přeji ve školním roce mnoho úspěchů a ať se jim ve škole líbí. 

 

Afrika v první třídě   Afrika v první třídě   Afrika v první třídě   Afrika v první třídě   Afrika v první třídě   Afrika v první třídě   Afrika v první třídě  Afrika v první třídě   Afrika v první třídě   Afrika v první třídě                                                                                   


Komentáře


Žádné komentáře doposud nebyly přidány.

Přidat komentář

Vámi zadané osobní údaje budeme zpracovávat za účelem odpovědi. Bližší informace naleznete v zásadách zpracování osobních údajů