Drobečková navigace

Úvod > Škola > Aktuality > Beseda o filmových žánrech a animaci

Beseda o filmových žánrech a animaciDatum konání:
18.11.2019

Beseda o filmových žánrech a animaci

V pondělí 18. 11. naši školu se svými výukovými programy navštívil Cyril Podolský. Tento scénárista, animátor a režisér seznámil žáky druhého stupně se základními filmovými pojmy. Provedl nás němým i zvukovým filmem a jednotlivými žánry (horor, komedie, drama). Vše demonstroval na ukázkách ze známých filmů (Rain man, Dvanáct rozhněvaných mužů). Na konci besedy si děti vyzkoušely vystavět filmový příběh. Nakreslit les, strom a větev nebyl vůbec těžký úkol, ale z jednotlivých obrazů vytvořit smysluplné vypravování, už tak jednoduché nebylo.

Pro naše malé školáky si připravil seznámení s filmovou animací. Vyprávění to bylo zajímavé. Dozvěděli jsme se, že 13 dílů kresleného seriálu je nafoceno na 100 000 obrazech, rychlost animace bývá 25 pohybů za vteřinu, jeden sedmiminutový díl se točí 2 měsíce. Ateliér nemá okna, teplota v něm večer díky reflektorům dosahuje 45°C. Animátor nachodí až 5 km denně. Rekvizity se vyrábí z lipového dřeva. Loutka se ke scéně uchytává pomocí šroubů. Ten jí umožňuje chůzi nebo stání na jedné noze. Vyprávění pana Podolského žáky zaujalo. Vždyť Krysáky zná každý. Byl to krásný den.

Filmové žánry Filmové žánry Filmové žánry Filmové žánry Filmové žánry