Drobečková navigace

Úvod > Škola > Aktuality > Beseda s autorem literatury faktu

Beseda s autorem literatury faktuDatum konání:
16.9.2021

Beseda s autorem literatury faktu

Po roční odmlce jsme na ZŠ Jindřicha Pravečka Výprachtice uspořádali besedu se spisovatelem literatury faktu. Naším hostem byl nositel medaile za zásluhy 1. stupně udělované prezidentem republiky a držitel mnoha literárních ocenění Mgr. Michal Macháček Ph.D., jenž se zabývá studiem česko-slovenských a česko-sovětských vztahů a nyní píše dějiny pražské ZOO.

Setkání s tímto autorem se zúčastnili žáci celého druhého stupně. Náš host dětem vysvětlil, co je literatura faktu, seznámil je s historií pražské ZOO, pohovořil o období normalizace, kterým se dlouhodobě zabývá. Představil nám také pořad Hvězdičky, na jehož tvorbě se podílí. Jedná se o dětský pořad zabývající se významnými historickými osobnostmi. Vysílá ho televizní stanice ČT .

Beseda se žákům velice líbila.

4.jpg 5.jpg kniha.jpg 1.jpg