Fulltextové vyhledávání

Drobečková navigace

Úvod > Škola > Aktuality > Beseda s autory literatury faktu

Beseda s autory literatury faktuDatum konání:
20.9.2018

Beseda s autory literatury faktu

V nedalekém městě Letohrad proběhl již XXVI. ročník udělování regionálních a mezinárodních cen Egona Ervína Kische. Součástí tohoto setkání předních autorů literatury faktu je i beseda pro studenty a žáky, která se v letošním roce konala na ZŠ Jindřicha Pravečka Výprachtice. Besedovat přijela předsedkyně Klubu autorů literatury faktu Jana Vrzalová, a autor více jak stovky knih v oblasti literatury faktu a detektivního žánru Roman Cílek. Setkání se účastnili nejen žáci II. stupně naší školy, ale i studenti kvarty Letohradského soukromého gymnázia.

Bylo velice zajímavé poslouchat jejich vyprávění. Jak, proč a kdy začali psát a neposledně, kde hledají témata pro své knihy a o knihách, které z jejich pera spatřily světlo světa na pultech knihkupectví.

Po skončení besedy si studenti lsg. Letohrad prohlédli školu a zúčastnili se výuky s spolu s žáky naší školy.

Beseda se žákům velice líbila a my věříme, že tato setkání s významnými osobnostmi se stanou na naší škole tradicí.

 

Beseda s autory literatury faktu IMG_20180920_095102.jpg Beseda s autory literatury faktu Beseda s autory literatury faktu


Komentáře


Žádné komentáře doposud nebyly přidány.

Přidat komentář

Vámi zadané osobní údaje budeme zpracovávat my, a to pro možnost vám odpovědět. Bližší informace naleznete v zásadách zpracování osobních údajů