Drobečková navigace

Úvod > Škola > Aktuality > Cena děkana Fakulty chemicko-technologické Univerzity Pardubice ve Výprachticích

Cena děkana Fakulty chemicko-technologické Univerzity Pardubice ve VýprachticíchDatum konání:
16.3.2022

Cena děkana Fakulty chemicko-technologické Univerzity Pardubice ve Výprachticích

Asociace pro mládež, vědu a techniku AMAVET, z. s. společně s Pardubickým krajem, Univerzitou Pardubice, Krajskou hospodářskou komorou a dalšími spolupořadateli uspořádala ve školním roce 2021/2022 již XIV. ročník soutěže Festival vědy a techniky po děti a mládež v Pardubickém kraji. Krajské kolo se uskutečnilo 16. a 17. března 2022 ve výstavním centru IDEON v Pardubicích.

Přes nástrahy okresních kol tohoto klání se kvalifikoval též projekt Filipa Helbicha (8. třída) Množství oleje v plodinách. V kategorii Junior, což jsou práce žáků ZŠ a odpovídajících ročníků gymnázií, ho čekala konkurence dalších 34 projektů z celého Pardubického kraje. V této konkurenci byl jeho projekt přijat velmi kladně a byl oceněn cenou děkana VŠCHT Univerzity Pardubice a získal právo účasti na krátkodobé studijní stáži ve Franci.

Gratulujeme a děkujeme za vzornou reprezentaci školy i obce. 

soutěž

soutěž