Drobečková navigace

Úvod > Škola > Aktuality > Cena děkana Fakulty chemicko-technologické Univerzity Pardubice ve Výprachticích 2023

Cena děkana Fakulty chemicko-technologické Univerzity Pardubice ve Výprachticích 2023Datum konání:
16.3.2023

Cena děkana Fakulty chemicko-technologické Univerzity Pardubice ve Výprachticích

Asociace pro mládež, vědu a techniku AMAVET, z. s. společně s Pardubickým krajem, Univerzitou Pardubice, Krajskou hospodářskou komorou a dalšími spolupořadateli uspořádala ve školním roce 2022/2023 již XV. ročník soutěže Festival vědy a techniky po děti a mládež v Pardubickém kraji.

Krajské kolo se uskutečnilo 16. a 17. března 2023 ve výstavním centru IDEON v Pardubicích.

Přes nástrahy okresních kol tohoto klání se kvalifikovaly též projekty Filipa Helbicha (9. třída). Hmotnost plynů a Petra Smejkala (7. třída) Skladovací linka. V kategorii Junior, což jsou práce žáků ZŠ a odpovídajících ročníků gymnázií ho čekala konkurence dalších 60 projektů z celého Pardubického kraje. V této konkurenci byly projekty žáků naší školy velmi kladně přijaty a projekt Hmotnost plynů Filipa Helbicha byl oceněn cenou děkana VŠCHT Univerzity Pardubice a získal právo účasti na krátkodobé studijní stáži ve Franci.

Gratulujeme a děkujeme za vzornou reprezentaci školy i obce.

Cena děkana Helbich.pdf