Fulltextové vyhledávání

Drobečková navigace

Úvod > Škola > Aktuality > Čtenářský klub na 1. stupni a exkurze v Městské knihovně v Lanškrouně

Čtenářský klub na 1. stupni a exkurze v Městské knihovně v LanškrouněDatum konání:
20.3.2018

Čtenářský klub na 1. stupni a exkurze v Městské knihovně v Lanškrouně

Od října tohoto školního roku se pravidelně každý pátek konal kroužek Čtenářský klub, který byl určen pro žáky 4. a 5. ročníku. Do tohoto kroužku se přihlásilo 9 dětí. Setkání se uskutečnilo celkem 16 a každé trvalo 90 minut. Prvních osm schůzek bylo zaměřeno na práci s jednou knihou, kterou si při zahajovací hodině žáci vybrali v naší školní knihovně. Činnosti v hodinách byly velice zajímavé a rozmanité. Děti vždy přečetly část knihy, povídaly o své četbě a pracovaly s knihou pokaždé z jiného pohledu. Na schůzkách žáci řešili hlavního hrdinu, jeho vlastnosti a chování, prostředí příběhu, autora a ilustrátora knihy, klíčové momenty příběhu, dokonce byli i fiktivními výrobci reklamy na knihu. Děti také vytvořily krásné prezentace na počítači.

Druhých osm schůzek jsme se zabývali jednotlivými literárními žánry. Žáci hledali ve školní knihovně knihy, které patří k daným žánrům např. próza s dětským hrdinou, próza se zvířecím hrdinou, historická próza, pohádky atd. I během těchto hodin jsme četli, povídali si o četbě, luštili křížovky, řešili rébusy a pracovali ve skupinách. Vytvořili jsme si také přehledné seznamy knih. Na poslední rozlučkovou schůzku jsme si naplánovali exkurzi do Městské knihovny v Lanškrouně. Paní ředitelka této knihovny si pro žáky naší školy připravila velice příjemnou a poučnou přednášku o tom, jak to v knihovně funguje. Knihovnu jsme si také důkladně prohlédli, protože byla otevřená jenom po nás. Někteří žáci byli množstvím knih tak nadšení, že si založili průkazku do knihovny a nějaké knihy si hned půjčili. Pro upomínku na Čtenářský klub a návštěvu v Městské knihovně si děti vyrobily krásné záložky, které jim, doufám, při četbě dobře poslouží. Moc děkuji dětem za krásně strávené chvíle ve Čtenářském klubu.

                                                                                                                                                         Mgr. Ž. Fiebigerová

Čtenářský klub - 1.jpg  Čtenářský klub- 2.jpg  Čtenářský klub - 4.jpg


Komentáře


Žádné komentáře doposud nebyly přidány.

Přidat komentář

Vámi zadané osobní údaje budeme zpracovávat my, a to pro možnost vám odpovědět. Bližší informace naleznete v zásadách zpracování osobních údajů