Drobečková navigace

Úvod > Škola > Aktuality > Cyklistický kurz 2023

Cyklistický kurz 2023Datum konání:
15.5.2023
Datum ukončení:
19.5.2023
Cyklistický kurz
Cyklistický kurz je tradiční akcí školy, které se účastní žáci sedmých a osmých ročníků. Letos se v pondělí 15. května na start postavilo 26 mladých cyklistů, kteří si projížďkou krásnou přírodou převážně po cyklostezkách hned zrána našlapali 23 km.
Do cíle jsme dorazili před deštěm. Poděkování patří panu školníkovi, který všem odvezl veškerá zavazadla. Po obědě nás čekala svižná procházka k Pastvinské přehradě, kde jsme plnili různé úkoly.
I druhý den nám celkem přálo počasí. Tentokrát jsme se rozdělili podle předchozích zkušeností s cyklistikou. Ovšem první zastávka byla ještě společná. Nahlédli jsme do útrob přehrady a vyslechli si zajímavé povídání o její historii. A pak hurá na kolo.
Někteří obdivovali Vejdovu lípu, jiní dorazili až k Zemské bráně. Odpolední program byl věnován jízdě zručnosti mezi nástrahami nejrůznějších překážek. Večer se odehrál turnaj ve stolním tenisu a fotbálku.
O předpovědi deštivého počasí na středu nikdo nepochyboval. A tak se žáci rozdělili do čtyř týmů, ve kterých se vzdělávali v dopravní výchově, angličtině, biologii a opravovali kolo. Odpoledne pak ve skupinkách probíhal tzv. teambuilding.
Nerozhodovaly ani znalosti ani zručnost, ale vzájemná spolupráce, postřeh, domlouvání se beze slov, tolerance a zábava. Ta byla zakončena večerní diskotékou.
Čtvrtek se opět nesl v duchu najetých kilometrů. Bohužel ne všichni se mohli spolehnout na svůj stroj. A tak se běžně oba p. učitelé stávali servismany kol. Patří jim za to velký dík.
Ať už si někdo během cyklistického kurzu jel „pohoda tempo“ nebo si sáhl na dno, nevzdal to nikdo. A překonat sám sebe, to je přece nejvíc.
 
Cyklistický kurz 2023