Fulltextové vyhledávání

Drobečková navigace

Úvod > Škola > Aktuality > Cyklistický kurz 7. a 8. třídy

Cyklistický kurz 7. a 8. třídyDatum konání:
15.5.2017
Datum ukončení:
19.5.2017

Žáci sedmé a osmé třídy se letos vydali na cyklistický kurz do Nekoře. V novém prostředí si "užívali" týden mimo školu. V krásném prostředí, skvělým servisem a kuchyní, to nešlo jinak. Nebylo to jen užívání, ale také tvrdá dřina. První den jsme zmokli 2km před cílem a poměrně slušně si zablátili kola. V úterý jsme se společně vydali na Zemskou bránu a odpoledne na nás čekala vyjížďka s pracovní náplní do přírodopisu, kterou měl připravenou pan učitel Moravec.  V podvečer se konala první část fotbalového utkání a nutná údržba materiálu. Ve středu žáci postupně navštívili firmu Bühler v Žamberku a po obědě jsme se procházkou vydali na exkurzi na přehradu Pastviny. Zbytek odpoledne byl pojat jako odpočinkový. Hrál se stolní tenis a kopaná. Před večerkou ještě proběhla noční jízda, kde si sami žáci mohli ověřit, co znamená "být viděn" a jak je důležité míti osvětlené kolo a reflexní prvky. Na čtvrtek byl naplánován celodenní výlet do Brandýsa nad Orlicí. Dlouhá vyjížďka se ještě malinko protáhla, ale zvládli ji všichni v úžasném tempu. Celkem jsem najeli 70km a mysleli si, že děti budou unavené. Ještě večer však muselo proběhnout odvetné fotbalové utkání a také noční hra s dobrovolnou vyjížďkou. V pátek jsme už jen balili a uklízeli. Po malých technických problémech jsme se vydali k domovu. Za týden jsme měli najeto 212km. Počasí bylo od úterý velmi slunečné a mnozí chytili bronz. Děkuji všem zúčastněným za celkem klidný průběh kurzu a hlavně dětem za výdrž.

Cyklistický kurz 2017  Cyklistický kurz 2017  Cyklistický kurz 2017  Cyklistický kurz 2017  Cyklistický kurz 2017  Cyklistický kurz 2017  Cyklistický kurz 2017  Cyklistický kurz 2017  Cyklistický kurz 2017  Cyklistický kurz 2017  P1330145.JPG  Exkurze v Bühleru Procházka k přehradě  Procházka k přehradě  Exkurze na přehradě Pastviny  P1330168.JPG  Cyklistický kurz 2017  Cyklistický kurz 2017

více foto na: http://vyprachtickaskola.rajce.idnes.cz/Cyklo_2017/