Drobečková navigace

Úvod > Škola > Aktuality > Cyklokurz – viděno očima účastníků

Cyklokurz – viděno očima účastníkůDatum konání:
16.5.2022
Datum ukončení:
20.5.2022

Cyklokurz – viděno očima účastníků

Cyklistický kurz

V pondělí 16. 5. 2022 se 8. a 9. třída naší ZŠ vypravila na cyklokurz do hotelu Lorien v Nekoři.

Vyjeli jsme v 9 hodin a cestu jsme měli naplánovanou přes Bystřec a Letohrad. Do hotelu jsme dorazili okolo 12. hodiny, kde nás čekal výborný oběd. Následoval hodinový polední klid. Odpoledne jsme jeli kolem vodní nádrže Pastviny do obchodu na malou osvěžující svačinku.

V úterý nám nepřálo počasí, a proto jsme se přesunuli k teoretické části výcviku. V odpoledních hodinách nás čekala jízda zručnosti, a v těch večerních noční vyjížďka.

Třetí den jsme se vydali na celodenní výlet, při kterém jsme navštívili dvě zříceniny hradů Žampach a Lanšperk. Tento den jsme ujeli necelých 50 km.

Ve čtvrtek jsme se v důsledku horkého počasí vypravili na Pastviny, kde jsme si vyzkoušeli jízdu na kajacích a poté se mohli vykoupat.

Poslední den jsme vyrazili domů cestou přes Mariánskou rozhlednu. Všichni dojeli zdraví a spokojení. Dotázaným žákům se prý nejvíce líbily večerní aktivity (volejbal, fotbal,...). Rádi by jeli znovu.

Autoři: Lucie Grossmannová, Adéla Schönová,

Sára Hochová, Sabina Matějková

 

Cyklistický kurz 8. a 9. třídy

 

V pondělí ráno jsme dorazili ke škole, kde jsme naložili kufry do auta a byli jsme panem učitelem poučeni o tom, jak se chovat při jízdě na kole. Poté jsme vyrazili na cestu do Nekoře, kam jsme vyčerpaní dorazili na ubytovnu, kde jsme měli dobrý oběd. Po obědě jsme jeli na přehradu Pastviny a vrátili se až k večeři.

V úterý se počasí moc nevydařilo, a proto jsme celé dopoledne zůstali na ubytovně. Po obědě jsme vyrazili na delší procházku okolo přehrady a jako večerní program si pro nás učitelé přichystali noční projížďku.

Ve středu jsme měli naplánovaný celodenní výlet. Navštívili jsme zříceniny hradu Žampach a Lanšperk. Večer jsme si udělali diskotéku.

Ve čtvrtek dopoledne nás pan učitel vzal k vodě na kajaky, kde jsme si to všichni užili. Odpoledne se nám nikam nechtělo, tak jsme si udělali kratší vyjížďku k přehradě, kde jsme měli možnost se vykoupat.

Páteční náročnou cestu domů jsme vzali přes Mariánskou rozhlednu.

Cyklistický kurz jsme si náramně užili, za což patří velké díky paní učitelce Machové, panu učiteli Grossmannovi, který to celé perfektně zorganizoval, a panu učiteli Moravcovi.

 

Autoři: Gabriela Skalická, Viktorie Skalická,

Lucie Smejkalová, Štěpán Helbich

 

Cyklistický kurz 2022
Cyklistický kurz 2022
Cyklistický kurz 2022