Fulltextové vyhledávání

Drobečková navigace

Úvod > Škola > Aktuality > Devátá třída na obecním úřadě ve Výprachticích

Devátá třída na obecním úřadě ve VýprachticíchDatum konání:
18.10.2019

Nejvyšší představitel = starosta. Starosta může být volen buď přímo, nebo prostřednictvím zvolených členů zastupitelstva (=nepřímé volby). Ve Výprachticích to jsou nepřímé volby. Nyní je u nás starostou Luděk Skalický. Na obecní úřad mohu přijít zaplatit vodné, stočné, poplatek za odpad, poplatek za psa. To vše u nás řeší paní účetní M. Bašková. Referentkou je paní H. Havelková. Na obecním úřadě nám také ukázali knihu, ve které byly zakresleny a zapsány všechny domy ve Výprachticích. Několik z nás mohlo říct nějakou (nejčastěji svoji) adresu, zalistovalo se v knize a našly se všechny informace. To se mi líbilo asi nejvíce. Dozvěděla jsem se, že hromada domů, co často vídám, nejen že vypadala jinak, ale dokonce jejich popisné číslo mohlo dříve být u úplně jiného domu. Také mě zaujalo, že někdy Výprachtice měly 1000 obyvatel. Sice to byl jen den, ale bylo to!

Sára Holubcová

Když jsme přišli na obecní úřad, uvítal nás pan starosta L. Skalický. Následně jsme se přesunuli do zasedací místnosti. Tam nás pan starosta obeznámil se svojí prací a s náplní práce paní Havelkové a Baškové. Dozvěděli jsme se, že paní Bašková má na starost matriku a placení poplatků. Paní Havelková vyřizuje různé papíry. Potom nás pan starosta seznámil se změnami, které se udály v loňském roce a s přestavbami, jež se plánují do budoucna (přes malou stranu povede nová kanalizace). Potom přišel čas na naše otázky. Ke konci této návštěvy jsme si prohlédli staré záznamy budov a matriku. A těsně než jsme odešli, nahlédli do knihy úmrtí.

Anna Chaloupková

Na obecním úřadě mě nejvíce zaujalo to, jak jsme si povídali o změně jména. Líbilo se mi vidět náš dům, kterak vypadal před několika lety. Nadchla mě organizace obecního úřadu. Každý má zajímavou práci. Ale na úřadě bych pracovat nechtěla. A vědomí toho, že tato obec dosáhla 1000 obyvatel, i když jen na krátkou dobu, mě činí šťastnou. Na našem úřadě jsou dobří a pracovití lidé. Je mi líto, že někdo vyhazuje mrtvé kočky do kontejneru. Děkujeme za věnovaný čas.

Tereza Nápravníková

Devátá třída na obecním úřadě Devátá třída na obecním úřadě


Komentáře


Žádné komentáře doposud nebyly přidány.

Přidat komentář

Vámi zadané osobní údaje budeme zpracovávat za účelem odpovědi. Bližší informace naleznete v zásadách zpracování osobních údajů