Drobečková navigace

Úvod > Škola > Aktuality > Deváťáci v roli učitelů

Deváťáci v roli učitelůDatum konání:
4.5.2022

Deváťáci v roli učitelů

 

V posledních dvou týdnech si žáci 9. třídy připravili učivo o Pardubickém kraji a jeho okresech, které vnesli do dvou hodin vlastivědy páté třídy. Pardubický kraj je momentálně učivem obou tříd, a tak se pod vedením paní učitelky Evy Mrázové devátá třída rozdělila do čtyř skupin, které si mezi sebou rozdělily okresy Pardubického kraje. Tyto skupiny poté učily žáky páté třídy o našem okolí. Výklad byl doplněn prezentacemi, tajenkami či podobnými herními kvízy.

Pátá třída byla velmi aktivně zapojená, a někteří žáci překvapili i skvělou pamětí, když si vzpomněli například na délku řeky Chrudimky, kterou si nepamatovali už ani samotní tvůrci prezentací.

 

Tento jiný typ výuky byl velmi přínosný jak pro páťáky, tak i pro deváťáky.

Proto velmi děkujeme paní učitelce Mrázové za originální nápad a celkovou organizaci projektu.

 

Eliška Chládková, 9.ročník

Deváťáci v roli učitelů
Deváťáci v roli učitelů