Fulltextové vyhledávání

Drobečková navigace

Úvod > Škola > Aktuality > Distanční výuka

Distanční výukaDatum konání:
28.5.2020

Distanční výuka

     Vláda vyhlásila 12. 3. nouzový stav a ministerstvo zdravotnictví 11. 3. zavřelo naše školy. My všichni jsme se ocitli v nové a neznámé situaci.

    Nás zastihly všechny tyto události na lyžařském výcviku, který proběhl v areálu Dolní Moravy. Nechtěli jsme zprávám ani věřit. Návrat byl ale tvrdý. Zákazy, omezení, opatření…

Připravit se na distanční výuku ze dne na den nebylo snadné. Začátky byly nelehké. Z rodičů se stali na vedlejší pracovní poměr učitelé. Přitom mnozí bez úlev pracovali ve svém zaměstnání. Všichni mají můj obdiv.

    Distanční výuka je náročná nejen pro rodiče, pedagogy, ale i naše žáky. Klade vyšší nároky na odpovědnost a disciplinovanost, což je nesrovnatelné s běžnou prezenční výukou. Učitelé také prožívali nejednu krušnou chvilku. Zorganizovat videovýuku se svými žáky, když předtím o ní jen slyšeli, nikdy se jí nezúčastnili ani ji neorganizovali? Příprava takové výuky je mnohem náročnější. Z učitelů naší školy se stali odborníci na předávání informací pomocí komunikačních systému Google Meet, Zoom meeting, Messenger, Hangouts.

    Hledání nových výukových zdrojů, které jsou uchopitelné a žáci je snadněji pochopí, nebylo jednoduché. Naučit se opravovat zaslané úkoly přes emaily, zadávat opakování do systému iŠkoly, to vše bylo nové. Hodiny strávené u počítačů jsme zažívali všichni. Pedagogům naší školy děkuji za morální a pracovní přístup.

    Od 11. 5. se otevřela škola „deváťákům“.  Nejsou v lehké situaci. Čekají je přijímací zkoušky na střední školy. Nervozita, očekávání vyhlášení přijímacího řízení, domácí příprava, zákazy, které je postihly, vedly k zocelení a spolupráci.

    25. 5. přivítáme nejmenší školáčky. Zájem o výuku je veliký. Školu jsme připravili podle hygienických předpisů. Otevíráme i naši školní jídelnu. Nejen žáci, zaměstnanci školy, ale i strávníci z obce mohou opět využívat naši výbornou kuchyni.

    Děkuji všem za přípravu školy, jídelny, kuchyně. Vážím si spolupráce s panem starostou, který nám dodal desinfekci, vyzvedl ústenky. Konzultoval se mnou stav výuky, děkoval pedagogům za přípravu distanční výuky.

Mgr. Romana Prokopová