Fulltextové vyhledávání

Drobečková navigace

Úvod > Škola > Aktuality > Distanční vzdělávání

Distanční vzděláváníDatum konání:
25.11.2020

2020Jak jsem začali?

Pan učitel Petr Grossmann zavedl všem žákům a pedagogům google účty.

Kdo nás naučil pracovat s google učebnou?

Naše kolegyně Alena Machová, která měla již zkušenosti z jara. Trpělivě nás téměř celé září proškolovala. Učili jsme se, jak pracovat s novým komunikačním zdrojem. Od přípravy online vysílání, zadávání a odesílání úkolů, opravy textů, sdílení obrazu, vytváření prezentace…

Nejen my, ale i naši žáci se připravovali a učili pracovat s googlem. Žákům předávali zkušenosti již kolegové, kteří si vyzkoušeli nové dovednosti v praxi. To ovšem netušili, jak brzy je využijí.

Jak vypadá distanční výuka?

Třídy OD PRVNÍ až po DEVÁTOU mají založené kurzy na téměř všechny předměty. Do nich vkládají učitelé úkoly, texty, učební materiály (videa, prezentace, kvízy, obrázky, testy, výklad učiva, online cvičení…).

Škola zakoupila 4 kamery, které jsou instalovány v první, třetí třídě a jazykové učebně. Jedna je disponibilní a kdykoliv k použití.

Vysílací rozvrh respektuje sourozence. Hodiny se neprolínají. Žáci z prvního stupně mají vysílání odpoledne, aby jim mohli rodiče s přihlášením pomoc. V první, druhé, třetí, čtvrté třídě se vysílá 5 hodin týdně a od páté třídy 10 hodin týdně.

Děkuji všem za výbornou týmovou práci. Žákům za zodpovědnost a rodičům za pomoc a trpělivost.