Fulltextové vyhledávání

Drobečková navigace

Úvod > Škola > Aktuality > Družina v muzeu

Družina v muzeuDatum konání:
26.9.2019

Ve čtvrtek, 26. září, se vydala obě oddělení školní družiny do Městského muzea v Lanškrouně na výstavu „Svět hraček“.

     Vystaveny zde byly hračky z dob dávno minulých, se kterými si hráli již naši pradědečkové a prababičky. Hračky jsou vždy obrazem své doby. Odrážejí svět dětí i dospělých, technickou vyspělost. Hračky pomáhají dětem s přípravou na život v dospělosti nebo třeba na budoucí povolání.

      Holčičky zaujaly úžasné panenky, kočárky, domečky a pokojíčky pro panenky, včetně těch nejmenších detailů. Tyto hračky zobrazovaly tehdejší kulturu bydlení a zároveň připravovaly děvčátka na roli hospodyňky a maminky.  Chlapci zase obdivovali spoustu technických hraček, jako byla autíčka, vláčky, rakety nebo parní strojky. Nechyběly konstruktivní, logické a naučné stavebnice, deskové hry, divadélka s loutkami a maňásky, rozsáhlá hospodářství se zvířaty. Nad mnohými hračkami děti vykřikovaly: „To máme doma!“ Nebo: „S tím si hrajeme u babičky.“ Například oblíbená dírková stavebnice Merkur se vyrábí již téměř sto let!

     Po výkladu paní průvodkyně a důkladné prohlídce všech expozic si děti pohrály v různých interaktivních koutcích nebo vyráběly papírové loutky.

     Před odjezdem jsme se ještě zastavili v zámeckých zahradách, kde si děti zaběhaly, zahrály různé hry a pak už zpět na autobus.                                                                                                                                                    

 Družina v muzeu Družina v muzeu Družina v muzeu Družina v muzeu Družina v muzeu Družina v muzeu Družina v muzeu Družina v muzeu