Drobečková navigace

Úvod > Škola > Aktuality > Evropský den jazyků na ZŠ Výprachtice

Evropský den jazyků na ZŠ VýprachticeDatum konání:
7.10.2019

Přednáška na téma Evropský den jazyků na ZŠ Výprachtice

V pondělí 07. 10. se pro žáky 7. – 9. ročníku uskutečnila přednáška s názvem EU – Evropský den jazyků, který připadá na 26. 09. V první polovině seznámila přednášející žáky s rozmanitostí jazyků v rámci EU i s různými odlišnostmi a nářečími uvnitř jednotlivých členských zemích. Stručně bylo zmíněno rozdělení jazyků podle jejich původu a došlo i na mluvené ukázky jednotlivých jazyků. Ve druhé polovině si děti ověřily nabyté znalosti během kvízu, kdy rozděleny do skupin, soutěžily o co nejvíce bodů. Touto přednáškou se jim tak opět rozšířilo povědomí o instituci, jejíž součástí je i Česká republika.

Evropský den jazyků Evropský den jazyků

 


Komentáře


Žádné komentáře doposud nebyly přidány.

Přidat komentář

Vámi zadané osobní údaje budeme zpracovávat za účelem odpovědi. Bližší informace naleznete v zásadách zpracování osobních údajů