Fulltextové vyhledávání

Drobečková navigace

Úvod > Škola > Aktuality > Exkurze do Osvětimy

Exkurze do OsvětimyDatum konání:
24.5.2017

Osvětim (německy Auschwitz), která byla největším nacistickým koncentračním a vyhlazovacím táborem, byla založena na Himmlerův rozkaz z 27. dubna 1940.
Podle různých odhadů bylo v Osvětimi zmařeno 1.2 až 1.6 milionu lidských životů. Osvětim se stala symbolem nacistického konečného řešení židovské otázky, symbolem nelidskosti a genocidy. (převzato z holocaust.cz)

Žáci osmé a deváté třídy se vydali, na toto smutné místo podívat v doprovodu paní učitelky R. Valouchové. Exkurze volně navazuje na učivo dějepisu v devátém ročníku a také na učivo výchovy k občanství v oblasti rovnosti lidských práv. Doufáme, že si žáci aspoň trochu představili hrůzy druhé světové války a budou se sami snažit prosazovat svobody, které naše společnost ctí. Snad se jim to podaří.
Komentáře


Žádné komentáře doposud nebyly přidány.

Přidat komentář

Vámi zadané osobní údaje budeme zpracovávat za účelem odpovědi. Bližší informace naleznete v zásadách zpracování osobních údajů