Fulltextové vyhledávání

Drobečková navigace

Úvod > Škola > Aktuality > Exkurze do Osvětimy

Exkurze do OsvětimyDatum konání:
24.5.2017

Osvětim (německy Auschwitz), která byla největším nacistickým koncentračním a vyhlazovacím táborem, byla založena na Himmlerův rozkaz z 27. dubna 1940.
Podle různých odhadů bylo v Osvětimi zmařeno 1.2 až 1.6 milionu lidských životů. Osvětim se stala symbolem nacistického konečného řešení židovské otázky, symbolem nelidskosti a genocidy. (převzato z holocaust.cz)

Žáci osmé a deváté třídy se vydali, na toto smutné místo podívat v doprovodu paní učitelky R. Valouchové. Exkurze volně navazuje na učivo dějepisu v devátém ročníku a také na učivo výchovy k občanství v oblasti rovnosti lidských práv. Doufáme, že si žáci aspoň trochu představili hrůzy druhé světové války a budou se sami snažit prosazovat svobody, které naše společnost ctí. Snad se jim to podaří.
Komentáře


Žádné komentáře doposud nebyly přidány.

Přidat komentář

Vámi zadané osobní údaje budeme zpracovávat my, a to pro možnost vám odpovědět. Bližší informace naleznete v zásadách zpracování osobních údajů