Štítky:

Jarmark

Autor: Mgr. Romana Prokopová
Jarmark 2019

Tradice se ctí a naše škola se jich drží. Vánoční jarmark je nedílnou součástí života školy a obce. Učitelé a žáci každoročně přemýšlí nad tím, čím osloví, překvapí, nadchnou rodiče, prarodiče a veřejnost.

lis 27

Literární soutěž

Autor: Mgr. Lucie Jindrová

27. 11. jsme se s žákyněmi naší školy zúčastnili slavnostního vyhodnocení literární soutěže, kterou vyhlásila Městská knihovna Lanškroun. Zadaná témata (Kolik podob má svoboda a Tady a teď) děti oslovila a do psaní se pustily opravdu svědomitě. Jejich píle a odhodlání se vyplatily.

lis 20

Technohrátky na SŠOŘS Žamberk

Autor: Mgr. Jiří Formánek
Technohrátky

ZŠ Jindřicha Pravečka se již tradičně účastní projektu TECHNOhrátky, jehož hlavním cílem je podpora technických profesí a řemesel. Snaží se zvyšovat zájem u žáků základních škol v Pardubickém kraji.

lis 18

Beseda o filmových žánrech a animaci

Autor: Mgr. Romana Prokopová, Mgr. Lucie Jindrová

Beseda o filmových žánrech a animaci

lis 08 Doposud nekomentováno.

Příběhy bezpráví

Autor: Mgr. Lucie Jindrová

V letošním roce se naše škola poprvé zapojila do projektu Příběhy bezpráví. České dějiny 20. století jsou poznamenány desítkami let života v diktaturách a nesvobodě. Proto je důležité si uvědomit, že svoboda není samozřejmostí. Musíme si jí vážit a chránit ji.

lis 07 Doposud nekomentováno.

Sázení buků jako součást environmentální výchovy

Autor: Bc. Petr Grossmann
Sázení buků

V letošním roce vyhlásil stání podnik Lesy České republiky akci Dne za obnovu lesa. Jelikož akce byla jen na pár místech v republice, tak jsme se rozhodli udělat něco i tady. Spojili jsme se s paní hospodářkou obecních lesů Ing. Věrou Sadílkovou a plánovali, co by se tak dalo udělat.

lis 01

Helloween

Autor: Mgr. Pavlína Stříbrná
Helloween

Poslední říjnový den si lidé připomínají anglosaský svátek Helloween vycházející z keltského svátku Samhain. V keltské tradici je tento svátek začátkem nového roku. Slaví se den před křesťanským svátkem Všech svatých, z jehož oslav se v Irsku vyvinul.

říj 31 Doposud nekomentováno.

Preventivní program

Autor: Mgr. Michal Moravec