Drobečková navigace

Úvod > Škola > Aktuality > Exkurze v rybářství

Exkurze v rybářstvíDatum konání:
18.10.2023

V rámci výuky přírodopisu jsme vyrazili s žáky sedmé třídy a panem učitelem Moravcem do rybářství v Jablonném nad Orlicí. Zvolili jsme i pěší cestu z Orliček do Jablonného po červené turistické stezce. Cestou jsme pozorovali začátek podzimu v přírodě. Určovali jsme houby a pozorovali některé živočichy. V rybárně nás uvítal pan správce a vedoucí kroužku mladých rybářů. Oba nás provedli celým areálem a ukázali nám chované zástupce pstruhových ryb. Dále jsme se dozvěděli něco o chovu kaprů, sivenů a pstruhů. Následně jsme se vydali na náměstí a zkusili si vyplnit pracovní list. Některým zodpovědným to trvalo i déle. Děkuji rybářskému spolu za možnost exkurze a také některým za získání cenných zkušeností.

Exkurze v rybářství
Exkurze v rybářství
Exkurze v rybářství