Drobečková navigace

Úvod > Škola > Aktuality > Exkurze žáků 2. ročníku v Lanškrouně

Exkurze žáků 2. ročníku v LanškrouněDatum konání:
24.6.2021

Exkurze žáků 2. ročníku v Lanškrouně

Ve čtvrtek 24. června 2021 jsme s žáky 2. ročníku a paní asistentkou Zuzanou Pfeiferovou vyrazili do Lanškrouna. Po příjezdu linkovým autobusem do města jsme se vydali na náměstí A. Jiráska. Zde jsme se nejdříve zastavili u fontány, o které jsme se dozvěděli, že znázorňuje zemskou korunu – Landeskrone (německý název města) – Lanškroun. Poté jsme nakoukli do kostela sv. Václava, kde jsme mohli obdivovat krásnou výzdobu.

Na osmou hodinu ranní jsme se přesunuli do Městské knihovny, kde jsme byli objednáni. Paní knihovnice žáky seznámila s řádem knihovny, v dětském oddělení jsme vyhledávali knížky podle autorů, poznávali ilustrace známých ilustrátorů a nahlédli do desítek knížek. Na závěr návštěvy si děti vyrobily záložku do knížky. Někteří žáci se do knihovny dokonce přihlásili.

Dalším bodem na programu exkurze byla výstava „Muzejní nej“ v Městském muzeu. Ředitelka muzea paní Marie Borkovcová nás výstavou provedla a obeznámila nás s novými a zajímavými fakty o vystavovaných exponátech. Jednalo se o soubor unikátních předmětů z archeologie, historie, výtvarného umění i zoologie z depozitáře Městského muzea v Lanškrouně. Z výstavy jsme si odnesli spoustu zážitků a nových informací, ale také pracovní listy, které jsme vyplnili společnými silami ve škole.

V deset hodin jsme už byli na služebně Městské policie Lanškroun, kde jsme měli návštěvu také domluvenou. Přivítal nás policejní velitel pan Stanislav Popelář a strážník pan Josef Stejskal, kteří nám ukázali vybavení služebny a seznámili s pracovní náplní městské policie. Dětem se nejvíce líbily pomůcky, které strážníci používají - pouta, pepřový sprej, teleskopický obušek, paralyzér atd.) Třešničkou na dortu byla ukázka vozidla městské policie. Žáci obdrželi při odchodu dáreček, za který velmi děkujeme.

Poslední místo naší exkurze byla samozřejmě cukrárna. Zde se děti občerstvily zmrzlinou, která v teplém dni přišla vhod.

Návštěva města Lanškroun se žákům líbila a těší se na další výletování.

 Návštěva Lanškrouna Návštěva Lanškrouna Návštěva v Lanškrouně Návštěva v Lanškrouně Návštěva v Lanškrouně Návštěva v Lanškrouně Návštěva v Lanškrouně Návštěva v Lanškrouně Návštěva v Lanškrouně