Fulltextové vyhledávání

Drobečková navigace

Úvod > Škola > Aktuality > Festival vědy a techniky AMAVET

Festival vědy a techniky AMAVETDatum konání:
10.3.2016
Datum ukončení:
11.3.2016

     Již tradičně se žáci ZŠ Jindřicha Pravečka Výprachtice zúčastňují Festivalu vědy a techniky mládeže v Pardubickém kraji AMAVET. Letos jsme se této soutěže účastnili s projekty Molární hmotnost plynů, jehož autorem byl Karel Hejl 9. třída, a s projektem Krystalová voda v hydrátech solí Kateřiny Lerchové 7. třída.

     Konkurence byla velmi těžká. Do okresního kola, které se konalo 12. 2. 2016 v Lanškrouně se v kategorii Junior, ve které soutěžili i žáci naší školy, přihlásilo 72 projektů ze ZŠ a odpovídajících ročníků gymnázii z okresů Ústí nad Orlicí a Svitavy. V této konkurenci jsme byli úspěšní a výsledkem byl postup obou našich reprezentantů do krajského kola.

     10. 3. a 11. 3. 2016 nás čekala cesta do Pardubic a mimořádně těžká konkurence, kterou představovalo 90 soutěžních projektů v naší kategorii. Naši žáci statečně bojovali, za což jim patří velké uznání. Konkurence byla tentokrát silnější, a tak jsme si letos vítěznou cenu, pětidenní studijní pobyt ve Francii, neodvezli, což je pro nás výzvou do dalších ročníků této soutěže.

AMAVET 2016 AMAVET 2016 IMG_1610.JPG  AMAVET 2016  AMAVET 2016  322.JPG   

AMAVET 2016 obr315.jpg obr316.jpg


Komentáře


Žádné komentáře doposud nebyly přidány.

Přidat komentář

Vámi zadané osobní údaje budeme zpracovávat my a to pro možnost vám odpovědět. Bližší informace naleznete v zásadách zpracování osobních údajů.