Fulltextové vyhledávání

Drobečková navigace

Úvod > Škola > Aktuality > Festival vědy a techniky po děti a mládež v Pardubickém kraji

Festival vědy a techniky po děti a mládež v Pardubickém krajiDatum konání:
24.2.2019

Festival vědy a techniky po děti a mládež v Pardubickém kraji

XII. ročník

     Asociace pro mládež, vědu a techniku AMAVET, o. s. společně s Pardubickým krajem, Univerzitou Pardubice a dalšími spolupořadateli vyhlásili ve školním roce 2018/2019 pod záštitou JUDr. Martina Netolického, Ph.D., hejtmana Pardubického kraje, XII. ročník soutěže Festival vědy a techniky po děti a mládež v Pardubickém kraji.

     Cílem soutěže je:

  1. Podněcovat co nejvíce žáků základních a středních škol prostřednictvím řešení konkrétních vědeckých a technických projektů k odhalování a rozvíjení jejich tvůrčích schopností a schopnosti svoji práci prezentovat odborné i široké veřejnosti.
  2. Napomáhat k vyhledávání talentů v oblasti vědy a techniky a zpřístupňovat jim vědecká a výzkumná pracoviště, laboratoře vysokých škol i firem a ovlivňovat jejich profesní orientaci na vědecké a technické obory.
  3. Umožňovat co největšímu počtu talentovaných žáků další odborný růst formou účasti na specializovaných aktivitách v ČR i zajišťováním individuální i kolektivní účasti na odborných akcích v zahraničí.

     Této soutěže se již po deváté zúčastnili i žáci ZŠ Jindřicha Pravečka z Výprachtic. V kategorii Junior soutěžily Gabriela a Viktorie Skalická s projektem Plazmolýza buněk a Pavla Hlávková a Tereza Nápravníková s projektem Hry se svíčkou. V konkurenci 56 projektů se naše reprezentantky neztratily. Se ctí se utkaly v lítém boji o postup do krajského kola, které proběhne v březnu v Pardubicích. Projekt Gabriely a Viktorie Skalické postoupil do krajského kola této soutěže a byl dokonce odměněn Cenou města Lanškrouna.

Gratulujeme.

Festival vědy a techniky 2019 Festival vědy a techniky 2019 Festival vědy a techniky 2019 Festival vědy a techniky 2019 Festival vědy a techniky 2019 Festival vědy a techniky 2019 Festival vědy a techniky 2019 Festival vědy a techniky 2019 Festival vědy a techniky 2019 Festival vědy a techniky 2019 Festival vědy a techniky 2019 Festival vědy a techniky 2019


Komentáře


Žádné komentáře doposud nebyly přidány.

Přidat komentář

Vámi zadané osobní údaje budeme zpracovávat my, a to pro možnost vám odpovědět. Bližší informace naleznete v zásadách zpracování osobních údajů