Úvod > Škola > Aktuality > Finanční gramotnost

Finanční gramotnost

21.5.2019

Ve spolupráci s MAS Lanškrounsko se na naší škole 21. 5. 2019 uskutečnil seminář  finanční matematiky, který odborně zaštítilo Centrum finanční gramotnosti v Kolíně. Seminář probíhal dvě vyučovací hodiny. První část přednášky byla věnována problematice hospodaření. Žáci si zvolili povolání a snažili se hospodařit tak, aby si v žádné situaci nemuseli půjčovat. Čím více peněz vydělávali, tím více jich museli mít naspořených v rezervě pro neočekávané události. V druhé části se pak probírala jednotlivá témata: rozpočet, půjčky a exekuce. Došlo i na magické procento RPSN. Tato zkratka znamená roční procentní sazba nákladů. V tomto procentu je započítaný nejen úrok, ale i všechny ostatní poplatky spojené s úvěrem. Pokud tedy chcete jednoduše porovnat nabídky bank, použijte ukazatel RPSN.

Přednáška byla velmi zajímavá a poučná. Doufejme, že dětem pomůže v lepší orientaci ve světě financí.

Finanční gramotnost Finanční gramotnost Finanční gramotnost