Drobečková navigace

Úvod > Škola > Aktuality > I-KAP na SOÚ a SOŠ Lanškroun

I-KAP na SOÚ a SOŠ LanškrounDatum konání:
23.3.2022

I-KAP na SOÚ a SOŠ Lanškroun

 23. 3. 2022 se osm vybraných žáků 8. třídy naší školy zúčastnilo druhého projektového dne v rámci projektu I-KAP II, který je zaměřen na rozvoj spolupráce základních a středních škol. Projektový den, který pro nás připravili na SOŠ a SOÚ v Lanškrouně, byl zaměřen na 3D-tisk. Nejprve se žáci seznámili s konstrukcí a funkcí 3D-tiskáren. Tato část byla zakončena vědomostním kvízem.

Ve druhé části projektového dne si vyzkoušeli modelování v programu Tinkercard. Tinkercad je bezplatná, snadno použitelná webová aplikace pro 3D modelování. V tomto programu si žáci vytvořili model klíčenky, kterou si následně vytiskli.

Žákům se projektový den velice líbil a jistě se již těší na další.