Úvod > Škola > Aktuality > I-KAP

I-KAP

16.12.2019

I-KAP

Třetí projektový den na SPŠ Lanškroun, kterého se zúčastnili vybraní žáci naší školy, byl věnován strojírenství. Na začátku jim byl představen postup vývoje a výroby výrobku kostka v kostce. Poté si s asistencí studentů 3. ročníku modelovali výrobek kostka v kostce v CAD systému Solidwork. Pomocí příkazů 2D skica, 3D přidání vysunutím a 3D odebrání vysunutím vytvořili výsledný model dle výkresu. Tento model následně otáčeli v prostoru a plochy vybarvovali různými barvami. Seznámili se s CAM systémem Edgecam na vytvoření obráběcího postupu.

Poté se děti přesunuly do strojní dílny, kde byly nejprve poučeny o bezpečnosti. Na CNC fréze Felhman sledovaly výrobu kostky v kostce. Viděly postup výroby tohoto výrobku od nápadu, vývoje, výrobního výkresu, vytvoření NC programu pro CNC stroj až po finální výrobek.

Žáci si vyrobili na razícím lise pomocí kladiva reklamní minci SOŠ a SOÚ Lanškroun, kterou si nechali na památku.

Projektový den se všem žákům líbil a přinesl jim zajímavé seznámení s oborem nástrojař.

I-KAP Lanškroun I-KAP Lanškroun I-KAP Lanškroun I-KAP Lanškroun I-KAP Lanškroun I-KAP Lanškroun I-KAP Lanškroun I-KAP Lanškroun I-KAP Lanškroun I-KAP Lanškroun I-KAP Lanškroun I-KAP Lanškroun