Drobečková navigace

Úvod > Škola > Aktuality > Jazykový pobyt v Londýně

Jazykový pobyt v LondýněDatum konání:
21.9.2015
Datum ukončení:
27.9.2015

 Jazykový pobyt v Londýně

V předposledním zářijovém týdnu se vybraní žáci naší školy mohli zúčastnit jazykového pobytu v Londýně. Tuto akci škola zorganizovala na základě výzvy z ministerstva školství. Celý projekt byl realizován pod záštitou EU a programu pro rozvoj konkurenceschopnosti. Z naší školy se kurzu mohlo zúčastnit jen dvacet dětí a věřte, že vybrat je byla dosti psychicky náročná práce. Což škole nemůže nikdo vytýkat, neboť se na realizaci projetu nepodílel. Odjezd byl v pondělí v brzkých ranních hodinách. S dětmi se přišli rozloučit rodiče. Po dlouhé a náročné cestě se účastníci dostali na břehy Anglie v úterý brzy ráno. Převládalo deštivé počasí. Slečna, která se o výpravu v Londýně starala, operativně změnila program a žáci se vydali po stopách muzeí. Večer proběhlo rozdělení do rodin. To se neobešlo bez komplikací, které museli naši učitelé a slečna průvodkyně řešit do pozdních hodin. Středeční ráno probíhalo ve škole a odpoledne následovala procházka po Londýně. Stěhování také proběhlo. Teď už definitivní. Čtvrtek byl ve stejném duchu jako středa. Dopoledne škola a odpoledne hurá do města. Během těchto dvou dní děti pokochaly výhledem na Londýn z London EYE, zastavili se u nultého poledníku, Big Benu, parlamentu a katedrály Westminster Abbey. Pátek byl celý vyhrazen výletu. Děti postupně navštívily letní sídlo královské rodiny ve Windsoru, Buckinghamský palác a Trafalgar Square.

Sobotní náplní byl výlet ve znamení katedrály sv. Pavla s úžasnou vyhlídkou , bývalá pevnost Tower of London a ve večerních hodinách návrat domů. Cesta ubíhala o poznání rychleji a tak děti v klidu stihly i nedělní večerníček u své televize.

Chtěl bych moc poděkovat všem, kteří se na této akci podíleli. Hlavně panu učiteli a paní učitelce. Jejich obětavá péče, pozitivní přístup, odhodlání splnit svůj úkol a ochota odpovídat na neustálé a mnohdy i stále se opakující otázky, jsou pro většinu z nás inspirativní. Snad za všechny rodiče bych ještě jednou chtěl poděkovat za neopakovatelné zážitky, které si jejich děti mohly dovolit. Díky.

 Z jazykového pobytu v Londýně  Z jazykového pobytu v Londýně  Z jazykového pobytu v Londýně

Z jazykového pobytu v Londýně  Z jazykového pobytu v Londýně  Z jazykového pobytu v Londýně

 

více foto zde