Úvod > Škola > Aktuality > KLUBY DESKOVÝCH A LOGICKÝCH HER

KLUBY DESKOVÝCH A LOGICKÝCH HER

1.3.2019

KLUBY DESKOVÝCH A LOGICKÝCH HER

1. března naši školu navštívili manželé Hellerovi. Mají úžasnou profesi. Hrají zábavné, logické hry, které ochotně předvádí a vysvětlují. Proč nás navštívili? Naši učitelé a žáci se zapojili díky projektu Šablony II do Klubu zábavné logiky a deskových her. Obrovskou škálu her, jež nám nabídli, jsme nemohli za tři hodiny pojmout. Hry strategické, pátrací, logické, poziční, závodní, pro jednotlivce a tým nás ohromily. Na chvilku jsme se stali školáky a užili si zábavu. Mnoho her již zůstalo v naší škole. Vybrané hry nejsou vůbec jednoduché. Mnohé z nich prověří znalosti z oblasti přírody, historie, cestování, lidského těla, matematiky, logiky a českého jazyka.

Už Jan Amos Komenský se ve svém díle Didaktika analytická vyjadřuje k vyučování jako k činnosti, která v žákovi budí snahu učit se hbitě, důkladně a s chutí.

Vybrané hry jsou určeny pro holčičky a chlapce od nejmenších školáčků až po slečny a kluky z druhého stupně. Díky klubům si mohou ve škole „hrát“ a učit se hbitě a s chutí. Uznejte sami, není to prima?