Fulltextové vyhledávání

Drobečková navigace

Úvod > Škola > Aktuality > Konečně zase ve škole

Konečně zase ve školeDatum konání:
25.5.2020

Konečně zase ve škole

Dne 11. května jsme se po dlouhých dvou měsících nouzového stavu plného nových a nových opatření vrátili zpátky do lavic. Výuka je dobrovolná, ale i přesto jsme se sešli v největším možném počtu patnácti žáků. Opatření se nám ale přece jen nevyhnula. Zákonní zástupci museli každému z nás podepsat čestné prohlášení o tom, že nejsme nakažení a my ho odevzdali ve škole.

V pondělí jsme tedy celí nadšení, a někteří z nás možná i s mírnými obavami z toho, co nás vlastně čeká, stáli před školou v dvoumetrových rozestupech a v 7.15 nás pustili dovnitř. I v budově jsou rozestupy značené na všech chodbách a schodištích. S obličeji zakrytými rouškou jsme se přezuli a přesunuli do třídy. Tam na nás čekalo 15 lavic, rozestavěných podle plánu, čili opět dva metry od sebe. Ve třídě si také můžeme sundat roušky. Při pohybu ve společných prostorách, třeba při přesunu na oběd, je opět musíme nasadit.

Výuka má pět vyučovacích hodin. V pondělí jsou první dvě hodiny třídnické a poté tři hodiny češtiny. V úterý nás pro změnu čekají tři hodiny matematiky a dvě hodiny angličtiny. Při českém jazyce a matematice probíhá hlavně příprava na přijímačky.

Návrat do školy nebyl tak špatný, jak jsme čekali. Hlavně díky tomu, že jsme během nouzového stavu dostávali úkoly a měli jsme online vyučování. Tak jsme zase tolik věcí nezapomněli. Nejhorší bylo to, že jsme museli po dlouhé době opět brzo vstávat. Ale i přesto jsme všichni rádi, že máme možnost se zase vidět a být spolu. Odloučení od kamarádů a známých bylo náročné asi pro všechny. Teď už jen zvládnout přijímačky…

9. třída chodba 9. třída