Drobečková navigace

Úvod > Škola > Aktuality > Krajské finále ve volejbale

Krajské finále ve volejbaleDatum konání:
23.3.2022

Po roce a půl se otevřely soutěže pro žáky základních škol. Soutěží sice moc vypsáno nebylo, ale již jsme se zúčastnili okrsku ve florbale a ve středu 23. 3. jsme byli přihlášeni na krajské kolo ve volejbale starších chlapců. Nutno říci, že volejbal v našem okrese skomírá, proto jsme se mohli dostat až do krajského kola v rámci krajské olympiády, kterou pro letošní rok zaštítil Pardubický kraj. Krajské finále pořádalo Gymnázium Lanškroun ve sportovní hale na Střelnici.

Finále se nakonec zúčastnily tři družstva dívek a tři družstva chlapců. My jsme se postupně utkali s družstvem Gymnázia z Poličky a družstvem z Pardubic Ohrazenic.  První zápas byl hodně o získávání prvních zkušeností. Naše družstvo hrálo svůj vůbec první zápas. Bylo to malinko znát a kluci prohráli první set 25:12. V druhém setu jsme začali trochu jinak a soupeře jsme několikrát dostali do úzkých. Výsledek setu 25:19 pro našeho soupeře byl více odpovídajícím. Nutno podotknout, že tým chlapců z Poličky tvořili výhradě samí volejbalisté. Výsledek druhého setu nás i přes prohru povzbudil. V druhém utkání nás čekalo družstvo z Pardubic, které reprezentovali výhradně fotbalisté. Jejich hra byla zcela odlišná. Kluci hráli vším, čím mohli, nohy nevyjímaje. Po prvním nešťastném setu jsme začali více bojovat a koncovka druhého setu patřila našemu družstvu. V tiebreaku jsme si hned na začátku vypracovali dvou až tříbodový náskok, který jsme si udržovali až do závěrečného matchball. Po vítězství 2:1 na sety jsme nakonec obsadili krásné druhé místo.

Na předvedené hře má velký podíl i účast většiny kluků ve volejbalovém kroužku vedeném panem Vávrou. Tím bych chtěl poděkovat panu Danielu Vávrovi, za čas, který s dětmi tráví a velmi dobré pokroky, kterých s dětmi při trénování dosáhl. Také bych chtěl požádat ty, kteří o volejbalu uvažují, ať neváhají a do kroužku se přihlásí.

Sportu zdar!

Krajské finále ve volejbale
Krajské finále ve volejbale
Krajské finále ve volejbale
Krajské finále ve volejbale
Krajské finále ve volejbale
Krajské finále ve volejbale
Krajské finále ve volejbale
Krajské finále ve volejbale