Úvod > Škola > Aktuality > Krajské finále ve volejbale

Krajské finále ve volejbale

Datum konání:
23.3.2022

Po roce a půl se otevřely soutěže pro žáky základních škol. Soutěží sice moc vypsáno nebylo, ale již jsme se zúčastnili okrsku ve florbale a ve středu 23. 3. jsme byli přihlášeni na krajské kolo ve volejbale starších chlapců. Nutno říci, že volejbal v našem okrese skomírá, proto jsme se mohli dostat až do krajského kola v rámci krajské olympiády, kterou pro letošní rok zaštítil Pardubický kraj. Krajské finále pořádalo Gymnázium Lanškroun ve sportovní hale na Střelnici.

Finále se nakonec zúčastnily tři družstva dívek a tři družstva chlapců. My jsme se postupně utkali s družstvem Gymnázia z Poličky a družstvem z Pardubic Ohrazenic.  První zápas byl hodně o získávání prvních zkušeností. Naše družstvo hrálo svůj vůbec první zápas. Bylo to malinko znát a kluci prohráli první set 25:12. V druhém setu jsme začali trochu jinak a soupeře jsme několikrát dostali do úzkých. Výsledek setu 25:19 pro našeho soupeře byl více odpovídajícím. Nutno podotknout, že tým chlapců z Poličky tvořili výhradě samí volejbalisté. Výsledek druhého setu nás i přes prohru povzbudil. V druhém utkání nás čekalo družstvo z Pardubic, které reprezentovali výhradně fotbalisté. Jejich hra byla zcela odlišná. Kluci hráli vším, čím mohli, nohy nevyjímaje. Po prvním nešťastném setu jsme začali více bojovat a koncovka druhého setu patřila našemu družstvu. V tiebreaku jsme si hned na začátku vypracovali dvou až tříbodový náskok, který jsme si udržovali až do závěrečného matchball. Po vítězství 2:1 na sety jsme nakonec obsadili krásné druhé místo.

Na předvedené hře má velký podíl i účast většiny kluků ve volejbalovém kroužku vedeném panem Vávrou. Tím bych chtěl poděkovat panu Danielu Vávrovi, za čas, který s dětmi tráví a velmi dobré pokroky, kterých s dětmi při trénování dosáhl. Také bych chtěl požádat ty, kteří o volejbalu uvažují, ať neváhají a do kroužku se přihlásí.