Fulltextové vyhledávání

Drobečková navigace

Úvod > Škola > Aktuality > Kroužek Micro:bit a soutěž MICROTELA

Kroužek Micro:bit a soutěž MICROTELA



Datum konání:
15.6.2018

Kroužek Micro:bit a soutěž MICROTELA

Od 2. března tohoto školního roku začal probíhat na naší škole nový kroužek Micro:bit. Podstatou této zájmové činnosti bylo programování a bylo tedy hned jasné, že zájem dětí bude veliký. Jen ze čtvrté třídy se přihlásilo 12 dětí. Vytvořili jsme čtyři skupiny po třech dětech. Měli jsme dva měsíce na to, aby každá skupina zhotovila nějaký projekt, se kterým se přihlásíme do 0. ročníku vědeckotechnické soutěže Microtela. Žáci se museli naučit základy programování, naprogramovat svůj micro:bit a zakomponovat ho do poutavého výtvarného díla. O svém výtvoru musela skupinka ještě povídat, tedy prezentovat jej. Projekty byly krásné a velmi zdařilé:

1.      skupina – Lucie Grossmannová, Adéla Schönová, Martin Hlávka s projektem BIG BEN

2.      skupina – Petr Indra, Michael Kosek, Patrik Pfeifer s projektem AUTOMATICKÁ POKLADNIČKA 

3.      skupina – Filip Hauk, Filip Helbich, Jan Skalický s projektem UFO

4.      skupina – Radim Skala, Šimon Heger, Ondřej Chaloupek s projektem BANKÉŘ

Velikým úspěchem pro naši školu bylo 2. místo, které získala 1. skupina - Lucie Grossmannová, Adéla Schönová, Martin Hlávka s projektem BIG BEN. Tito tři žáci dostali krásný diplom, knihu a výlet do plzeňského Techmania Science Center, kam se podívají 11. června. Za zájem a rychlou přípravu kvalitních projektů dětem moc děkuji a doufám, že v příštím roce budeme s kroužkem Micro:bit pokračovat.

                                                                                                                       Mgr. Žaneta Fiebigerová

 Microtela - Automatická pokladnička.jpg  Microtela - Bankéř.jpg  Microtela - Big Ben.jpg