Fulltextové vyhledávání

Drobečková navigace

Úvod > Škola > Aktuality > Land-art ve výtvarné výchově

Land-art ve výtvarné výchověDatum konání:
9.10.2018

Land-art (z anglického land - země, art - umění) - znamená v překladu umění země.

Přírodní prostředí nabízí množství možností land-artové činnosti. Jde o jeden ze směrů akčního umění. Land-artisté tvořili svá díla od konce šedesátých let a rozkvět akční tvorby trval asi po dobu deseti let. Umělci - land-artisté záměrně pracují v přírodním prostředí. Chtějí vystavovat svá díla jinde než jen v prostorách galerií. Do galerií se však vrací v podobě expozic svých fotografií či videozáznamu, který pořídí během svých akcí v přírodě. Land-artisté pracují s přírodninami - se zeminou, hlínou, pískem, kamením, slámou, senem, se suchými větvemi, listím apod.

Letošní teplý a krásně barevný podzim nás nenechal sedět v lavicích a doslova nás vyhnal ven. Žáci využili rozmanitosti přírodních materiálů k rozvoji své fantazie a kreativity. Stejně jako pro land-artisty, ani pro naše kluky a děvčata z 2. stupně, kteří se tvoření v přírodě věnovali, nebyl důležitý pouze výsledek tvorby, ale také prožitek z ní.

IMG-20181005-WA0005.jpg Land-art Land-art Land-art Land-art Land-art Land-art Land-art Land-art Land-art


Komentáře


Žádné komentáře doposud nebyly přidány.

Přidat komentář

Vámi zadané osobní údaje budeme zpracovávat za účelem odpovědi. Bližší informace naleznete v zásadách zpracování osobních údajů