Úvod > Škola > Aktuality > Logická olympiáda

Logická olympiáda

9.10.2018

Logická olympiáda

Dne 9. 10. se tři žáci naší školy: Saša Fišer (7.), Pavla Hlávková (8.) a Anička Chaloupková (8.) zúčastnili logické olympiády. Soutěž je založená na logických úlohách, jejíž řešení vyžaduje samostatný a kreativní přístup. Nerozhodují zde naučené znalosti, ale schopnost samostatného uvažování a pohotového rozhodování.

Žáci kategorie B (tedy druhý stupeň ZŠ a odpovídající ročníky víceletých SŠ) vyplnili 30timinutový on-line test.  Celkem se přihlásilo 17 156 dětí, z toho  835 v Pardubickém kraji.

Naši tři soutěžící se umístili v první čtvrtině. Anička skončila na krásném 24. - 25. místě a postupuje 2. 11. do krajského kola v Pardubicích. Veliká gratulace všem! Aničce budeme držet palce i do dalšího kola.

Příští rok se vás třeba přihlásí víc. Každá soutěž je totiž dobrou zkušeností.