Drobečková navigace

Úvod > Škola > Aktuality > Logická olympiáda 2021

Logická olympiáda 2021Datum konání:
8.11.2021

Logická olympiáda

Logickou olympiádu již tradičně pořádá Mensa České republiky. Tato soutěž je založená na logických úlohách, jejichž řešení vyžaduje samostatný a kreativní přístup. Nerozhodují zde naučené znalosti, ale schopnost samostatného uvažování a pohotového rozhodování. 

Soutěže se mohou zúčastnit žáci od mateřské až po střední školu. Základního kola, které probíhá on-line, se zúčastnilo 105 našich žáků od 1. až 9. ročníku. Nejlépe si ve své kategorii (druhý stupeň) vedl Ondřej Chaloupek z osmé třídy a postoupil do krajského kola konaného 5. 11. v Pardubicích. Ani zde se Ondra neztratil, umístil se na 9. místě z 39 soutěžících. Ondrovi moc blahopřejeme. Ostatním žákům také patří velká gratulace a poděkování za reprezentaci.