Drobečková navigace

Úvod > Škola > Aktuality > Lyžařský výcvik na Dolní Moravě

Lyžařský výcvik na Dolní MoravěDatum konání:
14.2.2022
Datum ukončení:
18.2.2022

Lyžařský kurz druhého stupně se již podruhé uskutečnil na svazích Horského resortu Dolní Morava. Ve skvěle připraveném středisku jsme měli výborné podmínky pro výuku.

Počasí nám přálo čtyři dny, což jsme využili k výcviku sjezdového lyžování. Jen jeden den jsme zaznamenali deštivé počasí. Během deštivých přeháněk jsme ale nelenili a aspoň chvilku jsme se vyřádili na běžkách. Podmínky pro nácvik techniky nebyly vhodné, ale pro seznámení a odreagování od sjezdovek to stačilo.

Ke kurzu se přihlásilo 29 žáků. Výuka byla rozšířena o snowboarding, který využilo aktivně 11 žáků. Díky skoro třiceti pěti tisícovému nákupu materiálu si mohli žáci dopřát výbornou lyžovačku na nových lyžích a v pohodlných přezkáčích. Investice do materiálu byla nutná a využili ji žáci jak prvního, tak druhého stupně. 

V rámci kurzu byli žáci obeznámení s technikou sjezdového a běžeckého lyžování a snowboardingu. Žáci byli dále seznámeni se základní údržbou lyžařské výzbroje a technikou mazání lyží, základních pravidlech chování na horách a pravidlech FIS platných na sjezdových tratích.

Výcvik byl rozdělen do tří družstev. Lyžaře vedla paní ředitelka a pan učitel, snowboardisty paní Kateřina Chládková. Nejnáročnější první den zvládli všichni skvěle. I začínající lyžaři se již před polednem dostali i sedačkou až na vrchol. Ve velkých pokrocích pokračovali i v následujících dnech.

Jsem rád, že si žáci kurz užili a budou mít na co vzpomínat. Areál sjezdovek na Dolní Moravě nabízí hodně prostoru k výuce, ale také k zábavě. 

Chtěl bych touto cestou moc poděkovat paní Kateřině Chládkové za výbornou práci a pomoc při kurzech prvního a druhého stupně.

            Děkuji i všem rodičům, kteří tuto akci svým dětem dopřáli. Jsem přesvědčen o tom, že to byly dobře investované peníze.

více foto zde

Dolní Morava 2022
Dolní Morava 2022
Dolní Morava 2022
Dolní Morava 2022
Dolní Morava 2022