Drobečková navigace

Úvod > Škola > Aktuality > Lyžařský výcvikový kurz – I. stupeň

Lyžařský výcvikový kurz – I. stupeňDatum konání:
20.1.2020
Datum ukončení:
24.1.2020

Lyžařský výcvikový kurz – I. stupeň

Od 20. do 23. ledna 2020 se uskutečnil lyžařský výcvikový kurz. Tentokráte proběhl na obecní sjezdovce v Čenkovicích. Výcviku se zúčastnili žáci 3., 4. a 5. ročníku, kteří měli o čtyři dny zimního sportování zájem. Vedoucí kurzu a instruktorkou byla paní učitelka Žaneta Fiebigerová, dalšími instruktorkami pak paní ředitelka Romana Prokopová a paní Kateřina Chládková, maminka dvou našich žáků.

Každé ráno předcházela samotnému učení pohybové dovednosti přednáška. Žáci se seznámili s desaterem pravidel FIS pro chování na sjezdových tratích, výzbrojí a výstrojí lyžaře, nebezpečím hor, horskou službou a první pomocí. Po skončení přednášky jsme se každý den dopravili do Čenkovic objednaným autobusem. Zpět ke škole jsme pak využili linkový autobus.

Žákům naší školy patří velká pochvala. Nejen, že se chovali po celou dobu výcviku slušně a uctivě, ochotně pomáhali a bez zbytečných komentářů plnili vše, co jim bylo řečeno, ale také nás utvrdili v tom, že na naší škole máme šikovné děti a opravdové sportovce. Všichni se naučili základy sjezdového lyžování. Někdo se je naučil lépe a někdo hůře, ale naučil. Velkou radost nám udělala milá slova o našich žácích, která vyslovilo několik cizích lidí.

Velké poděkování patří panu Martinu Betlachovi, jenž nám umožnil LVK na obecní sjezdovce v Čenkovicích zrealizovat. Velmi děkujeme za neuvěřitelný „servis“, který nám poskytl. Jednalo se o každodenní dopravu žáků z parkoviště ke sjezdovce a zpět, úschovu lyží ve vytápěné lyžárně, zapůjčení všeho možného, co jsme zapomněli, perfektně fungující bufet a v neposlední řadě velmi přijatelnou cenu za používání vleku.

Děkuji všem lyžařům za krásně prožité čtyři dny plné radosti z lyžování, úspěchů na svahu a úsměvů na tvářích. Kurz jsme zvládli bez sebemenšího zranění. A to je bezpochyby také jedna z nejdůležitějších věcí. „Díky“ si samozřejmě zaslouží také paní instruktorky za trpělivost a předání kvalitních zkušeností s lyžemi.

Lyžařský výcvik i. stupeň Lyžařský výcvik I. stupeň