Drobečková navigace

Úvod > Škola > Aktuality > Matematický klokan

Matematický klokanDatum konání:
14.3.2023

 

Uplynul rok a opět v březnovém čase si mohli žáci ověřit své logické schopnosti v soutěži Matematický klokan. I tentokrát si řešitelé po dobu 60 minut namáhali mozkové závity se zajímavými a často netradičně zadanými úlohami. Čekalo je 24 otázek ve třech různých obtížnostech. Podotkněme, že zaškrtnutí určitého řešení znamená v této soutěži nejen možný bodový zisk, ale také riziko ztráty bodu v případě chybné odpovědi.

Letos se s úlohami v kategorii Cvrček nejlépe vypořádali hned dva řešitelé, Samuel Jalakša z 2. třídy a Eliška Fiebigerová z 3. třídy, kterým se podařilo nasbírat 73 bodů z celkem 90 možných. Dalším v pořadí byl Martin Skalický z 3. třídy, který získal 69 bodů.

V kategorii Klokánek patří 1. místo naprosto suverénně a zaslouženě s plným počtem 120 bodů Adamu Krystejnovi. Stříbrnou příčku se 109 body obsadil David Krystejn, oba z 5. třídy. Na stupně vítězů se probojoval s 88 body i Robin Grosskopf ze 4. třídy.

V kategorii Benjamín, která je určená pro 6. a 7. ročník, dosáhla nejlepšího výsledku šesťačka Klára Štraufová se ziskem 97 bodů. Dalšími v pořadí byli sedmáci Radek Báča s počtem 79 bodů a Michal Jirásek se 76 body.

V kategorii Kadet pro nejstarší žáky si s řešením nejlépe poradili Ondřej Chaloupek z 9. třídy s 94 body, Lukáš Štěpánek z 8. třídy s 81 body a Jan Skalický z 9. třídy s počtem 70 bodů.

Všem účastníkům děkujeme za vynaložené úsilí. Věříme, že pro ně byla soutěž nejen další zkušeností, ale i obohacením.

S klokaním pozdravem hop hop hop.