Drobečková navigace

Úvod > Škola > Aktuality > Matematický klokan 2021

Matematický klokan 2021Datum konání:
24.5.2021

Matematický klokan 2021

Týden od 15. do 19. března 2021 se zapsal do povědomí našich žáků a pedagogů jako den konání mezinárodní soutěže Matematický klokan. Tato soutěž vznikla přibližně v roce 1980 v Austrálii a od roku 1991 se rozšířila do zemí Evropy.

Soutěž má několik kategorií. Pro žáky 2. a 3. ročníku je určena kategorie Cvrček, žáci 4. a 5. ročníku řeší příklady v kategorii Klokánek. Na 2. stupni soutěží žáci v kategoriích Benjamin (6. a 7. ročník) a Kadet (8. a 9. ročník).

Vzhledem k současné epidemiologické situaci i letošní „KLOKAN“ zaznamenal některé změny. Žáci počítali příklady podle pokynů vyučujících ze svých domovů. Tento rok se zúčastnily všechny naše třídy s rekordním počtem 105 řešitelů.

Nejlepších výsledků v okresním kole dosáhli tito žáci:

Cvrček: Krystejn Adam (3.tř.) - 1. místo

              Krystejn David (3.tř.) - 3. místo

Benjamin: Chaloupek Ondřej (7.tř.) - 2. místo

Všem zúčastněným žákům děkujeme a těm nejúspěšnějším blahopřejeme k jejich výkonu!

Matematický klokan 2021