Drobečková navigace

Úvod > Škola > Aktuality > MIKULÁŠSKÁ NADÍLKA

MIKULÁŠSKÁ NADÍLKADatum konání:
6.12.2019

MIKULÁŠSKÁ NADÍLKA

    Mikulášská nadílka je ve světě už mnoholetou tradicí. Tento svátek je věnován svatému Mikuláši, který už za svého života proslul štědrostí k potřebným a zachránce nespravedlivě obviněných.

    U nás, na naší základní škole, také proběhla mikulášská nadílka. Už několik let zde vždy dělají nadílku žáci deváté třídy. Letos jsme byli tímto úkolem pověřeni my.

   Už od začátku vyučování se po chodbách ozývalo cinkání zvonů a řetězů. Když jsme se všichni připravili, vyrazili jsme do terénu. Na druhém stupni byly dětské hříchy o něco větší, ale přeci jen si čerti nikoho neodnesli. A když ano, po pár minutách ho zase vrátili. Čerti měli pro každou třídu připravené příklady, které museli žáci vypočítat. Za odměnu dostali od andělů malou sladkost. Poté přišel čas jít do školky. Naší velkou bandu čertů jsme nechali ve třídě, aby se malé děti tolik nebály a vzali jsme jen dvě hezké hodné čertice. Mikuláš měl i tady zapsané nějaké hříchy. Každý nám ale slíbil, že se polepší. A když nám zazpívaly krásnou písničku, tak každý dostal balíček s dobrůtkami.  Poté jsme vzali naši rohatou bandu a vydali jsme se na první stupeň. I tady byly nějaké malé prohřešky, ale také spousta pochval. Každá třída měla přichystanou písničku nebo básničku. Všem se to moc povedlo. Za odměnu dostal každý balíček se sladkostmi. Čerti každému žákovi zašpinili obličej od sazí, aby měli ve školním roce štěstí a nezlobili.

    Doufáme, že si žáci tuto nadílku užili stejně jako my.

                                                     Váš Mikuláš, andělé a čerti.

Mikulášská nadílka Mikulášská nadílka Mikulášská nadílka Mikulášská nadílka Mikulášská nadílka Mikulášská nadílka Mikulášská nadílka Mikulášská nadílka Mikulášská nadílka Mikulášská nadílka Mikulášská nadílka Mikulášská nadílka