Úvod > Škola > Aktuality > Návrat žáků II. stupně do školy

Návrat žáků II. stupně do školy

30.4.2021

Vážení rodiče a žáci,

informuji Vás, že vláda rozhodla o následujícím:

Ministerstvo školství, mládeže a tělovýchovy informuje, že v návaznosti na jednání vlády ČR dne 29. dubna 2021 došlo k vydání:  Novelizovaného mimořádného opatření Ministerstva zdravotnictví k omezení provozu ve školách a školských zařízeních, s účinností od 3. 5. 2021.

• od 3. 5. 2021 se vrací do škol žáci II. stupňů základních škol mj. i v Pardubickém kraji (v rotacích)

Dále vláda rozhodla o změně v testování ve školách následovně:

Od 3. 5. se budou testovat Ag testy pouze 1x týdně:

• pedagogičtí i nepedagogičtí pracovníci
  • žáci I. stupně, kteří doposud docházeli do školy na prezenční výuku

Od 3. 5. se budou testovat Ag testy 2x týdně:

• žáci II. stupně, kteří se nově vrací do školy na prezenční výuku (v rotacích)
  • Preventivní test se provádí bezprostředně po příchodu do školy. Nebude-li žák přítomen v den termínu testování ve škole, testování se provede v den jeho příchodu.
  • V mimořádném opatření k ochraně dýchacích cest je uvedena výjimka z nošení ochrany (tedy bez roušky nebo respirátoru) pro vzdělávací aktivity ve školách, jejichž charakter neumožňuje jejich nošení (vč. tělocviku).

Od 3. 5. nastupují na prezenční výuku žáci: 4., 5., 6., a 7. třídy.

Žáci 1., 2., 3., 8., 9. třídy zůstávají na distanční výuce.

TESTOVÁNÍ a vstup do školy (gymnastický sál) příchod žáků ke škole:

v 7:15 hod. 4. třída

v 7:20 hod. 5. třída

v 7: 30 hod. 6. a 7. třída

KAŽDÝ ŽÁK SI PŘINESE KOLÍČEK NA PRÁDLO, KTERÝ BUDE PODEPSANÝ!

ŠKOLNÍ JÍDELNA:

žáci na distančním vzdělávání obědy s sebou do jídlonosičů

odhlášky na tel. čísle:  465 391 101 nebo SMS zprávou 731 023 503 https://strav.nasejidelna.cz/0186/faces/login.jsp

Dále Vás informuji, že na základě požadavku ministra školství, mládeže a tělovýchovy nedošlo k uložení povinnosti pro školy vydávat potvrzení o negativním výsledku testu žáků pro účely doložení této skutečnosti ve službách (např. kadeřnictví, holičství) nebo pro účely amatérského sportu apod.

Romana Prokopová