Fulltextové vyhledávání

Drobečková navigace

Úvod > Škola > Aktuality > Návštěva dětí z Mateřské školy ve IV. třídě

Návštěva dětí z Mateřské školy ve IV. tříděDatum konání:
23.2.2018

Návštěva dětí z Mateřské školy ve IV. třídě

V pátek 23. února 2018 se přišly děti z Mateřské školy podívat na vyučování žáků IV. třídy. Školkáčky zajímalo, jak to ve škole vypadá, co se žáci učí a také práce paní učitelky, protože si ve školce povídali o povoláních, které mohou dospělí vykonávat. Žáci předvedli, co se naučili v jednotlivých předmětech, a přitom do činností zapojili i malé děti. Ve dvojicích (školák a školkáček) zařazovali podstatná jména rodu středního k jednotlivým vzorům, poté si poslechli recitaci dvou žákyní, které naši školu reprezentovaly v recitační soutěži. Také jsme si společně zazpívali několik známých písniček např. Prší, prší a Pec nám spadla a s použitím papírových ruliček jsme vyťukávali rytmus těchto písní. Z oblasti matematiky jsme zopakovali geometrické tvary, které měly malé děti správně přiřadit k předloze. Nejkrásnější na celé návštěvě byla spolupráce a vzájemná komunikace starších a mladších dětí. Na rozloučenou dostal každý z školkáčků malou krabičku, kterou vyrobili čtvrťáci v rámci praktických činností, a ve které bylo něco dobrého na zub. Také si odnesli malou hračku a pexeso. Školáci dostali na oplátku za zdařilé výkony a snahu sladkou odměnu a pěkné záložky Mimoňů, za které moc děkujeme. Děkujeme také za příjemnou návštěvu a těšíme se na další.

                                                                                                                                 Mgr. Ž. Fiebigerová a žáci IV. třídy

Návštěva MŠ - 2.JPG  Návštěva MŠ - 3.JPG  Návštěva MŠ - 4.JPG