Fulltextové vyhledávání

Drobečková navigace

Úvod > Škola > Aktuality > Nové žaluzie ve škole

Nové žaluzie ve školeDatum konání:
28.5.2020

Nové žaluzie ve škole

     Koronavirová pandemie zpomalila život téměř nás všech. Naše žáky a učitele zavřela doma. Této nechtěné karantény jsme využili k revitalizaci budovy školy.

    Žaluzie, které již nesplňovaly psychohygienické podmínky, byly demontovány a vyměněny za zcela nové a moderní. Venkovní hliníkové žaluzie s novou lamelou jsou ručně ovládány klikou s převodovkou. Lamela je schopna díky svému tvaru téměř 100% zaclonit sluneční svit. Je opatřena gumovým dotěsněním hran. Výrazně tak pomáhá ke snížení hluku při používání. Zavřená venkovní žaluzie zadrží 94 % tepelné energie a je skoro 10 x účinnější než žaluzie vnitřní. Zajistí skvělou kontrolu nad teplem a světlem.

    Naši žáci a učitelé se mohou v sedmi třídách těšit na vysoký komfort při výuce. Slunce, které dokázalo vyhřát učebnu i přes 30°C, způsobovalo přehřívání organizmu našich žáků. Dostavovala se únava, bolest hlavy a nechuť v takových podmínkách pracovat a podávat výkony.

    Tímto chci poděkovat panu školníkovi J. Chaloupkovi za demontáž již nevyhovujících žaluzií. Děkuji i zřizovateli za nemalý příspěvek, díky kterému jsme mohli vytvořit příjemné prostředí našim žákům a učitelům.

    Žaluzie byly dodány a instalovány firmou LOMAX Jaroslava Hamerníka.

 

Žaluzie Žaluzie1