Drobečková navigace

Úvod > Škola > Aktuality > Odhal věc 140 +

Odhal věc 140 +Datum konání:
20.1.2022

Odhal věc 140 +

Dnes se skupinka pěti žáků devátého ročníku (Eliška Chládková, Josef Medek, Štěpán Helbich, Jonáš Junek, Ondřej Doskočil) zúčastnila finálového kola soutěže „Odhal věc 140 +“, kterou na podzim vypsalo Východočeské muzeum v Pardubicích. Soutěž byla vyhlášena k výstavě věnované 140. narozeninám této instituce.

Naši žáci se v konkurenci dalších 24 týmů z 10 škol dostali mezi poslední 3 finalisty. Téma bylo jasné, najděte věc starší 140 let a představte ji odborné porotě. Forma zpracování byla pouze na badatelích. Ti naši si vybrali příběh o tom, kterak se Napoleonovy saně, na kterých prchal po prohrané bitvě z Moskvy roku 1812, dostaly do muzea v Letohradě, tehdejšího Kyšperku. Děti navštívily muzeum osobně a poté informace od kurátorky doplnily o další zajímavosti získané z dalších zdrojů.

V samotném finálovém kole konaném přímo v pardubickém muzeu předvedli naši žáci naprosto sebevědomý a bezchybný výkon. A i když odborná porota přiřkla prvenství konkurenční škole, patří našemu týmu obrovský dík za čas a úsilí vynaložené na zpracování projektu a samozřejmě velká gratulace k druhému místu.

 

Odhal věc 140 +
Odhal věc 140 +
Odhal věc 140 +
Odhal věc 140 +
Odhal věc 140 +