Fulltextové vyhledávání

Drobečková navigace

Úvod > Škola > Aktuality > Postup školy při dodržování hygienických opatření vydaných MŠMT

Postup školy při dodržování hygienických opatření vydaných MŠMTDatum konání:
28.11.2021

Vážení rodiče,

v posledních dnech nám v souvislosti se zpřísněním opatření přicházejí

stížnosti od některých rodičů na postup školy při dodržování hygienických opatření vydanými MŠMT.

https://www.edu.cz/msmt-vydalo-informaci-pro-skoly-a.../

https://www.edu.cz/msmt-vydalo-aktualni-informace-pro.../

https://www.edu.cz/covid-ve-skolach-kdo-o-cem-rozhoduje/

Chápeme Vaši snahu ochránit své dítě před nežádoucími vlivy na jeho výchovu a vzdělání a věřte, že v rámci našich pravomocí, našich prostorových a lidských kapacit se Vám snažíme vyjít vstříc, co nejvíc je to možné.

Pokud však přesto máte pocit nebo jste přesvědčeni, že tím, že škola naplňováním opatření vydaná Ministerstvem školství ČR, omezuje Vaše dítě na jeho právech vyplývajících z Ústavy ČR a na ni navazujících právních norem, je nutno, abyste se obrátili na příslušný soud.

Škola není zmocněna vykládat zákony.

Jedině soud může rozhodnout o tom, co je v souladu s právním řádem a co nikoli.

 Obdobně to platí i v případě zdravotního stavu Vašeho dítěte. Pokud požadujete pro své dítě úlevy a výjimky z požadavků na zdravotní stav žáků navštěvujících školu, bez odborného stanoviska se neobejdeme.

Vaše jednostranné oznámení o odmítnutí některé z povinností, je směrem k nám výzvou k tomu, abychom porušili nebo nesplnili některou z našich povinností danou příslušnými předpisy.

Pomineme-li právní stránku věci, je Vám také jasné i to, jaký příklad tím Vašim dětem posíláte? ("Když se Ti pravidla nelíbí, porušuj je.")

Postoj, který se tím v člověku podporuje, vede k anarchii, nikoli k demokracii.

 Z výše uvedených důvodů se proto na Vás s tímto hromadným a veřejným sdělením obracím. Chcete-li něco změnit na pravidlech, která se Vám nelíbí, obraťte se prosím na ty, kteří tato pravidla vytvářejí, na Vaše poslance a senátory. Jsou-li podle Vás pravidla férová, jen je někdo porušuje, obraťte se prosím na ty, kteří jsou oprávněni to posoudit, na soudy.

 Děkujeme za pochopení Mgr. Romana Prokopová, ředitelka školy

covid.jpg