Úvod > Škola > Aktuality > PRÁZDNINY VE ŠKOLE

PRÁZDNINY VE ŠKOLE

2.9.2019

PRÁZDNINY VE ŠKOLE

Prázdniny v mnohém z nás vyvolávají vzpomínky na dětství. Pro kantory je to období zasloužené dovolené, ale pro stavební firmy je to čas pro rekonstrukce. V naší škole proběhlo úprav hned několik. Pan školník Jiří Chaloupek vymaloval učebny 4. a 5. třídy, sborovnu prvního, druhého stupně, místnost zástupce ředitele školy a nově zařízenou učebnu jazyků. Firma Zika nainstalovala do dvou tříd interaktivní tabule s dataprojektory v hodnotě 150 000 Kč. Firma Laos namontovala nové hodiny. Jejich cena se vyšplhala na 70 000Kč. Koupili jsme lavice do šesté třídy, cena se pohybovala okolo 40 000 Kč. Moderní lavice jsou i ve druhém oddělení školní družiny, v učebně přírodopisu, nové židle pak v učebně výtvarné výchovy. Byl opraven kotel, který již dosluhuje. Nechyběla elektro revize a oprava schodů do budovy. Během prázdnin byly všechny učebny napojeny na internet. V každé třídě je již počítač a interaktivní tabule. Věříme, že se zkvalitní výuka našich žáků. S novými technologiemi se vyvíjejí také výukové metody. Moderní vyučovací proces už zdaleka není jen o tom, že učitel přednáší a žáci pasivně poslouchají. Interaktivní výuka je moderní a progresivní metoda výuky na ZŠ mající několik hlavních cílů. Tím nejvýznamnějším je nabídnout žákům zábavnější a méně stereotypní formu výuky. Dalším cílem je zapojit do procesu učení samotné žáky – ty již nemají být jen pasivními posluchači, ale mají spoluvytvářet výuku a aktivně se zapojovat do procesu vzdělávání. Důležitým znakem interaktivního vyučování je zjevná názornost a systematičnost ve výuce. Součástí jednotlivých předmětů jsou audio i video nahrávky s materiály a webové odkazy, na nichž mohou žáci získat rozšiřující informace o probírané látce. Navíc jsou předměty propojeny mezipředmětovými vztahy, což pomáhá dětem uvědomit si, že jednotlivé poznatky je nutné kombinovat s jinými, doplňovat je a vzájemně propojovat, nikoli separovat.

Největší přestavby proběhly ve školní kuchyni. Špatně fungující vzduchotechnika byla demontována a kompletně nově postavena. Tyto práce proběhly ve spolupráci se zřizovatelem. Touto cestou děkuji všem, kteří pomohli s pracemi ve školní kuchyni.

Přeji všem pohodový vstup do školního roku 2019.