Fulltextové vyhledávání

Drobečková navigace

Úvod > Škola > Aktuality > Přírodovědná exkurze 2. stupeň

Přírodovědná exkurze 2. stupeňDatum konání:
2.6.2016

Žáci druhého stupně se vydali 2. června na přírodopisně zeměpisnou exkurzi k lanškrounským rybníkům. Exkurze nepatřila rozhodně mezi nenáročné. Ušlapat na kole skoro 40km a ještě u toho vypracovat spoustu připravených úkolů nebylo jen tak. Jeli jsme na kolech přes Sázavské údolí, kde jsme odstraňovali první technické závady. Dále jsme pokračovali k rybníkům. Ukázali jsme si na mapě trasu a něco málo si řekli k plnění úkolů. Za malou chvíli jsme měli pro změnu mírné problémy s orientací, protože jsme četli mapu ne dost pozorně. Vše jsme však zvládli a po hodince jsme si mohli oddychnout a posvačit. Po návštěvě nedalekého obchodu jsme se vydali na Mariánskou horu. Cesta byla náročná a závěrečné stoupání sebralo naše poslední síly. Po vydatném obědě, o který se postaraly jednak naše maminky, jednak kluci, kteří se přičinili o rozdělání ohně, nás čekal výstup na blízkou rozhlednu. Zde žáci opět plnili nějaké úkoly za pomoci buzoly. Museli  se také orientovat podle světových stran a zapsat vše do směrové růžice. Pak nás už čekala jen cesta ke škole. Mnozí měli na konci cesty šlapání doslova plné zuby. Na tělesné útrapy se ale brzy zapomíná, a tak se určitě vydáme za vzděláním do přírody příště zase.

Všechny skupinky své úkoly splnily v tolerovaném počtu bodů. Za dobrou práci žákům děkuji.

 

 


Komentáře


Žádné komentáře doposud nebyly přidány.

Přidat komentář

Vámi zadané osobní údaje budeme zpracovávat my, a to pro možnost vám odpovědět. Bližší informace naleznete v zásadách zpracování osobních údajů