Drobečková navigace

Úvod > Škola > Aktuality > Přírodovědná exkurze v pstruhařství v Jablonném nad Orlicí

Přírodovědná exkurze v pstruhařství v Jablonném nad OrlicíDatum konání:
3.5.2022

Dnešní cykloturistický- biologicko-ekologický výlet...aneb prověření fyzické kondice před cyklistickým kurzem.

Žáci druhého stupně se v přírodopisu učí o rybách. Pokud budeme přesní, probírají lososovité. Cíl byl tedy jasný. Rozjet se do Jablonného nad Orlicí, kde sídlí Český rybářský svaz, který vykonává rybářské právo, zajišťuje chov, ochranu a lov ryb, ochranu životního prostředí, rozvíjí a popularizuje rybářský sport. Měli jsme možnost vidět umělý odchov pstruha duhového, který je obyvatelem potoků a bystřin. Není to naše původní ryba. Je náročný na kyslík. V umělých chovech vykazuje vynikající růstové přírůstky. K umělému chovu jsou vhodné ryby pohlavně dospělé (3-6)let. Oplozené jikry zrají v inkubačních lahvích. Poté se přemísťují na ploché inkubační přístroje, kde se nechají vykulit. Plůdek se přesazuje na žlaby, kde se rozkrmuje. Po několika měsících se vysazuje do nádrží.

Viděli jsme pstruhy jednodenní, měsíční, roční i dvouleté.

Zajímavou exkurzi jsme doplnili poznáváním okolí. Za skvělý projekt děkujeme panu učiteli P. Grossmannovi.

Přírodovědná exkurze do pstruhařství
Přírodovědná exkurze do pstruhařství
Přírodovědná exkurze do pstruhařství
Přírodovědná exkurze do pstruhařství
Přírodovědná exkurze do pstruhařství
Přírodovědná exkurze do pstruhařství
Přírodovědná exkurze do pstruhařství
Přírodovědná exkurze do pstruhařství
Přírodovědná exkurze do pstruhařství
Přírodovědná exkurze do pstruhařství
Přírodovědná exkurze do pstruhařství
Přírodovědná exkurze do pstruhařství