Drobečková navigace

Úvod > Škola > Aktuality > Přírodovědná vycházka 6. třídy a hodnocení EVVO

Přírodovědná vycházka 6. třídy a hodnocení EVVODatum konání:
22.6.2023

Po úvodní procházce v září jsme se vydali se šestou třídou na další přírodovědnou procházku. Vydali jsme se do nedaleké Záhory k vodním stavbám. Cestou jsme měli možnost pozorovat skot, slepýše, let káněte, straky, mravence a jejich domov, kapry a amury, bruslařky, vážky, ovce a vysokou zvěř. Z rostlinné říše jsme si povídali o růži šípkové, obilovinách, lišejnících. Poznávali jsme stromy a rostliny, které jsme cestou potkali. Cílem našeho putování byla soustava rybníků. Zde jsme si odpočinuli a zhodnotili význam soustavy rybníků. Samozřejmě šiškovaná a schovávačka v lese nemohli na procházce chybět.

V letošním roce jsme se v rámci environmentální výchovy vydali se šestou třídou k prameni Moravské Sázavy, v rámci cyklistického kurzu jsme se byli podívat na přehradě Pastviny a v rámci světového dne vody jsme si ukázali, kde všude můžeme vosu šetřit. Problematice vody a jejího nedostatku jsme se věnovali i v rámci projektu Erasmus+. Na přírodovědné procházce jsme se byli podívat na systém rybníků, který zabraňuje rychlému odtoku vody z krajiny a také, jak vypadá protipovodňové opatření zakomponované do volné přírody. Škoda, že jsme se s devátou třídou nedostali na kurz vodní turistiky. U ústí Moravské Sázavy do Moravy bychom tak uzavřeli hezké kolečko učiva o vodě.

Dále jsme se věnovali ptactvu a připravili na toto téma podzimní procházku. Připomněli jsme si den zvířat a samozřejmě jsme oslavili úklidem kolem školy i Den Země. Zapojili jsme se do projektu recyklohraní a vybrali nějaké kila plechových víček, baterií a elektrospotřebičů. 

V příštím školním roce se zase trochu více zaměříme na ekosystém lesa.

Přírodovědná vycházka
Přírodovědná procházka
Přírodovědná vycházka
Přírodovědná vycházka