Drobečková navigace

Úvod > Škola > Aktuality > Projekt o bylinkách

Projekt o bylinkáchDatum konání:
5.5.2022

První místo…

Naše škola odebírá kreativní časopis Amos, ve kterém najdeme vždy spoustu nápadů, inspirace, rozhovorů a také celoroční soutěž. Ta pro rok 2021 se jmenovala „Bylinková“. Hned se mi vybavily naše loňské jarní činnosti. Projekt o bylinách vznikl naprosto spontánně, bez předchozích konkrétních plánů a příprav, děti samé byly tvůrci a plánovači našich činností. Nakonec jsme o všem sepsali "knihu", kterou půjčujeme všem zájemcům a také děti si ji mohou půjčit domů ukázat rodičům. Činnosti se dařily, děti byly častokrát překvapeny, že i "obyčejný plevel" může být léčivou bylinou. Vyrobili jsme spoustu bylinkových šťáv, které děti spontánně nazvaly „proticovidovka“. Ty jsme potom pili ve školní družině. Při tom všem vzniklo samozřejmě mnoho fotografií. Rozhodla jsem se vše zpracovat a poslat do soutěže.

Výsledek? 1. místo v kategorii do 15 let! Kromě zveřejnění v časopise a získání diplomu jsme navíc obdrželi poukaz na 800 Kč k nákupu libovolných výtvarných potřeb nebo časopisů Amos a Golem.

Máme velikou radost!